RN73R2ATTD3971D25
Mfr.Part #
RN73R2ATTD3971D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 3.97K OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
3.97 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%